O nás

VČELAŘSTVÍ BRABENEC

Jsme rodinná firma sídlící poblíž Benešova u Prahy. Včelařství nebereme jako práci, ale je to pro nás styl života. Naším hlavním cílem není maximální výnos medu, ale klademe největší důraz na zdravotní stav chovaných včelstev a nejvyšší možnou kvalitu získaných produktů. Med získaný od našich včel bereme jako zdravý dar přírody a tak k němu i přistupujeme. Vždy se snažíme, abychom med dostali v nejvyšší možné kvalitě na Váš stůl.
JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Včelaření se věnuji od roku 2009, kdy jsem začal chodit do učení k místnímu včelaři a následně si pořídil svá první 4 včelstva v nástavkových úlech.

Již od začátku včelařím na rámkové míře 39 x 24 a jsem s touto mírou plně spokojen díky mnoha přednostem, které nabízí. Klíčová je pro mne možnost zimovat na dvou nástavcích této míry, kdy včelstva mají na jaře dostatek zásob a prostoru pro zdárný rozvoj.

Během pár let učení a práce na zdokonalování úlů jsem se v roce 2014 dostal na 66 včelstev zazimovaných v palubkových zateplených úlech vlastní výroby. Všechna svá včelstva mám rozmístěna na trvalých stanovištích v malebném okolí města Bystřice.

V roce 2017 jsme zazimovali již 200 včelstev.

Během následujících let jsme se primárně zaměřili o udržení maximální kvality a čistoty medu od včeliček, který plníme do sklenic. Pořídili jsme kompletní vybavení od medometu počínaje po plničku konče v potravinářském nerezu. Od včel získáváme pouze čistý med. Vždy plníme pouze do nových obalů. Jelikož ručíme za kvalitu našeho medu, nechali jsme si schválit provozovnu jako potravinářský podnik pro plnění a zpracování medu, kde kvalitu našich produktů nehlídáme pouze my, ale i krajská veterinární zpráva.

Medy prodáváme přímo ze dvora, nebo nás můžete najít na farmářských trzích v Benešově či v středočeských a Pražských obchodech Billa v oddělení regionální dodavatelé.